VÆRKSTEDSFÆLLESSKAB

& 2
Skabelonloftet by Holmberg ApS
Anette Holmberg
Kunstner, ejer & grundlægger af Skabelonloftet
Web: www.holmberg.dk
Tel: +45 26 44 19 30
Email: anette@holmberg.dk

 

& 4
POINT ApS
Web: www.pointcph.com
Michael Droob
Arkitekt & partner ved POINT ApS
Tel: +45 27 46 23 46
Email: droob@pointcph.com

Laust Sørensen
Arkitekt & partner ved POINT ApS
Tel: +45 40 88 23 40
Email: laust@pointcph.com

 

5
Martin Ersted og Båll & Brand
Lyskunst
Web: www.martinersted.dkwww.bllbrnd.dk
Tel: +45 31 10 52 56
Email: 
martin@martinersted.dk info@bllbrnd.dk

It's Just Art, Baby & Skeleton-Man
c/o Michael Wolffhechel
Web: www.skeleton-man.com
Tel: +45 28 93 65 34
Email: info@skeleton-man.com

 

6
TinyWolf
Web: www.tinywolf.dk
Esben Klint Thorius 
Stifter af TinyWolf
Tel: +45 20 18 08 79
Email: esben@tinywolf.dk

 

7
Benedicte Chegaray
Maler
Web: @benedictechegaray_gallerie

Tel: +45 60 22 74 99
Email:
benedictechegaray@gmail.com

 

8
COAST studio
Web: www.coastarc.com
Rasmus Hjortshøj
Arkitekt & grundlægger af COAST Studio

Tel: +45 22 93 48 89
Email: rasmus@coastarc.com

 

9
Christian Bjørnsson
Kunstner
Tel: +45 31 17 74 40
Email: bjornsson@webspeed.dk

 

10
Finnsson & Co
Web: www.finnsson.dk
Páll Tómas Finnsson
PR & Kommunikation

Tel: +45 29 25 49 45
Email: palltomas@finnsson.dk


Majken Astrup
Journalist, Danske Museer
Tel: +45 29 90 88 35
Email: majken@my-small-world.com


Erik Eje Almqvist
Journalist
Tel: +45 91 69 00 52


Bartholin Jensen
Anne-Mette Bartholin Jensen
Tel: +45 28 97 96 09
Email: bartholinjensen@gmail.com


Ymir Mobile
Sveinn Viðarsson
Web: www.ymirmobile.com
Tel: +45 30 22 87 17
Email: sveinn@ymirmobile.com


Marie Lyhne Studio
Marie Lyhne
Web: www.marielyhne.com
Tel: +45 50 25 35 45
Email: hej@marielyhne.com 

 

11
Sara Trier
Kandidatgrad i Arts & Literature, kunstner & forfatter
Web: www.saratrier.dk
Tel: +45 61 78 90 25
Email: sara@saratrier.dk


Lars Emil Stubbe Teglbjærg
Grafisk designer

Web: www.iosq.dk
Tel: +45 29 82 43 45 


Ada Ortega Camara
Visuel kunstner & 60Seconds festivalsdirektør

Web: www.60sec.org
Tel: +45 27 34 85 91

 

12
Inger Houbak
Cand. Phil. i kunsthistorie & maler
Web: ingerhoubak.com
Tel: +45 27 37 15 14
Email: inger.houbak@mail.dk


Stine Skytte
Væver

Web: www.stineskytte.dk
Email: stine@resecond.com

 

13
Rosa Birkedal Andersen
Scenograf

Simone Bartholin
Scenograf
Web: www.simonebartholin.dk


Camilla Lind
Danser & fotograf 

Maya SB
Animator
Web: www.mayasb.com


Kirsten Kragelund
Arkitekt MMA

Simone Vestergaard
Arkitekt MMA

 

14
Sara Mathilde Øster
Kunstner
Web: www.saramathilde.com
Tel: +45 25 46 95 12
Email: mail@saramathilde.com


Missemai Prints
Mia-Louise Mailund Smith

Tekstil designer & illustrator
Web: www.missemai.com
Tel: +45 20 74 82 46
Email: studio@missemai.com


Charlotte Fich

Artist
Tel: +45 25 33 77 66
Email: charlottefichkontakt@gmail.com

 

15
Social Action
Web: www.socialaction.dk
Tobias Lau
Tel: +45 ‭28 73 00 58‬
Email: tobias@socialaction.dk

Anders Tolstrup Rasmussen
Tel: +45 ‭25 54 79 93‬
Email: anders.tolstrup@socialaction.dk

Meik Julian Brening Brüsch
Email: meik@socialaction.dk

TEDx Copenhagen
Web: www.ted.com

Ronni Tino Pedersen
Kurator
Tel: +45 ‭21 40 52 51‬
Email: ronnitino@gmail.com

CPHCONTAINERS
Web: www.cphcontainers.dk

Michael Deichmann Plesner
Arkitekt
Tel: +45 ‭51 22 98 92‬
Email: mp@cphcontainers.dk

Frederik Noltenius Busck
Arkitekt
Tel: +45 ‭61 68 89 16‬
Email: fnb@cphcontainers.dk

Masifundise
Web: www.masifundise.org.za 

Carsten Pedersen
Tel: +45 ‭21 95 21 62‬
Email: carsten@masifundise.org.za

 

16
Det Dårlige Selskab I/S
Tel: +45 ‭40 57 64 64‬
Email: kontakt@spildetdaarligeselskab.dk

Jeppeh M. Olsen
Spildesigner & programmør

Simon Konski
Spil- & grafisk designer

 

17
Dorte Østergaard Jakobsen
Design- & tekstilkunstner
Web: www.dortejakobsen.com
Tel: +45 ‭61 27 78 57‬
Email: aliveoh@gmail.com

 

18
Solveig Christensen
Keramiker, kunstner & kunstterapeut 
Tel: +45 ‭42 36 99 77‬
Email: solveig.chr@gmail.com

 

19
-

 

20

WILLERUP & Architecture inside
Henriette Willerup
Arkitekt & grundlægger af WILLERUP & Architecture inside
Web: www.wharkitekter.dk
Tel: +45 22 93 07 43
Email: henriette@wharkitekter.dk

 

Studio Annette Hovgaard
Annette Hovgaard
Grafisk designer & arkitekt

Tel: +45 51 92 49 71
Email: hello@annettehovgaard.com

Projektkoordinator
Trine Thy Mogensen
Email: trine@skabelonloftet.dk
Tlf: +45 28 12 26 16

Manager & grundlægger
Anette Holmberg
Email: anette@holmberg.dk
Tlf: +45 26 44 19 30

Skabelonloftet
Refshalevej 167F
1432 Copenhagen

Find Skabelonloftet