VÆRKSTEDSFÆLLESSKAB


Skabelonloftet by Holmberg ApS
Anette Holmberg
Kunstner, ejer & grundlægger af Skabelonloftet
Web: www.holmberg.dk
Tel: +45 26 44 19 30
Email: anette@holmberg.dk

2

Rosa Birkedal Andersen

Scenographer

Email: rosa.birkedal@gmail.com

Simone Bartholin

Scenographer

Email: simonesmail@gmail.com

Web: www.simonebartholin.dk

Camilla Lind

Dancer & photographer

Email: Camilla.lind02@gmail.com

Maya SB

Animator

Email: weekend@mayasb.com

Web: www.mayasb.com

Delia Keller
Email: delia.c.keller@gmail.com

Dicki Lakha:
Email:: dickilakhadesign@gmail.com

Stis (Christina Leonora Steffensen)
Email:: chs.cph@gmail.com

Mishael Philip
Email:: mishaelphillip@gmail.com

Jonas Rotne:
Email:: Rotnejonas@gmail.com

Freja Sofie Kirk                                                          Email:frejasofie@me.com 

 

& 4
POINT ApS
Web: www.pointcph.com
Michael Droob
Arkitekt & partner ved POINT ApS
Tel: +45 27 46 23 46
Email: droob@pointcph.com

Laust Sørensen
Arkitekt & partner ved POINT ApS
Tel: +45 40 88 23 40
Email: laust@pointcph.com

 

5
Martin Ersted og Båll & Brand
Lyskunst
Web: www.martinersted.dkwww.bllbrnd.dk
Tel: +45 31 10 52 56
Email: 
martin@martinersted.dk info@bllbrnd.dk

It’s Just Art, Baby & Skeleton-Man
c/o Michael Wolffhechel
Web: www.skeleton-man.com
Tel: +45 28 93 65 34
Email: info@skeleton-man.com

6

Yvonne Lopez

Web: www.yvonnemlopez.com

Tlf.:50209860

E-mail: art@yvonnemlopez.com

7
Benedicte Chegaray
Maler
Web: @benedictechegaray_gallerie

Tel: +45 60 22 74 99
Email:
benedictechegaray@gmail.com

8
COAST studio
Web: www.coastarc.com
Rasmus Hjortshøj
Arkitekt & grundlægger af COAST Studio

Tel: +45 22 93 48 89
Email: rasmus@coastarc.com

Between Architecture & People – BAP Projects

www.bapprojects.com 

Polina Chebotareva

pc@bapprojects.com

Tel: +4524442530

9
Christian Bjørnsson
Kunstner
Tel: +45 31 17 74 40
Email: bjornsson@webspeed.dk

 

10
Finnsson & Co
Web: www.finnsson.dk
Páll Tómas Finnsson
PR & Kommunikation

Tel: +45 29 25 49 45
Email: palltomas@finnsson.dk

Buchmanns Business
www.cargocollective.com/mariabuchmann
Maria Buchmann Frederiksen
Illustrator
+45 31 15 44 30
mariabuchmann.f@gmail.com

Martins Paberzs
Energy Consultant, Renewable Energy
+45 50 34 61 18
m.paberzs@gmail.com

Josefine Graakjær Nielsen
Author and Psychologist
josefinenielsen609@gmail.com

11
Sara Trier
Artist
Web: www.saratrier.dk
Tel: +45 61 78 90 25
Email: sara@saratrier.dk


Lars Emil Stubbe Teglbjærg
Grafisk designer

Web: www.iosq.dk
Tel: +45 29 82 43 45 


Ada Ortega Camara
Visuel kunstner & 60Seconds festivalsdirektør

Web: www.60sec.org
Tel: +45 27 34 85 91

 

12

Det Dårlige Selskab I/S
Tel: +45 ‭40 57 64 64‬
Email: kontakt@spildetdaarligeselskab.dk

Jeppeh M. Olsen
Spildesigner & programmør

Simon Konski
Spil- & grafisk designer

13

Albatros A/S

Christian Albrechtsen

Tel: +45 61276854

Email: christianalbrechtsen@hotmail.com

Web: www.christianalbrechtsen.com

 

Nils Holst-Jensen, Filminnstruktør

Tel: 2982 2848

Email: nilsholstjensen@gmail.com

 

Kristian Sejrbo Lidegaard, Filminnstruktør

Tel: 3036 9995

 

Miss Money Moon ApS

Julian Toldam Juhlin

Tel: 61300959

 

14
Sara Mathilde Øster
Kunstner
Web: www.saramathilde.com
Tel: +45 25 46 95 12
Email: mail@saramathilde.com


Missemai Prints
Mia-Louise Mailund Smith

Tekstil designer & illustrator
Web: www.missemai.com
Tel: +45 20 74 82 46
Email: studio@missemai.com


Charlotte Fich

Artist
Tel: +45 25 33 77 66
Email: charlottefichkontakt@gmail.com

 

Jonas Georg Christensen

Billedkunstner,  underviser, skriver og redigerer txt 

www.instagram.com/udgivelsesplatform_txt

www.jonasgeorgchristensen.net / @jonas__georg

Tel:+45 61712763

15

Leaderlab

Sofus Midtgaard

Tel: +45 30 22 01 11

Email:  sofus@leaderlab.com

Mikkel Wolf Rasmussen

Tel: 53742120

Email: mikkelwolf@gmail.com 

Toke Sabroe

Tel: 22131293 

Email: toke@leaderlab.com 

 

Social Action

Web:www.socialaction.dk
Tobias Lau
Tel: +45 ‭28 73 00 58‬
Email: tobias@socialaction.dk

 

James Thoem

Email: james.thoem@gmail.com

 

Mark-Emil Hermansen

Rasmus Sieleman
Email: rc@beof.dk

 

16

Elsewhere Studio

Web: elsewhere.team

Email: contact@elsewhere.team

17
Dorte Østergaard Jakobsen
Design- & tekstilkunstner
Web: www.dortejakobsen.com
Tel: +45 ‭61 27 78 57‬
Email: aliveoh@gmail.com

 

18
Solveig Christensen
Keramiker, kunstner & kunstterapeut 
Tel: +45 ‭42 36 99 77‬
Email: solveig.chr@gmail.com

 

19

Charlotte af Rosenborg

Kunstner/SkulptørInstagram: charlotteafrosenborg

Tel: +45 28 18 69 23

Email: charlotteafrosenborg@hotmail.com

 

20

WILLERUP & Architecture inside
Henriette Willerup
Arkitekt & grundlægger af WILLERUP & Architecture inside
Web: www.wharkitekter.dk
Tel: +45 22 93 07 43
Email: henriette@wharkitekter.dk

 

Studio Annette Hovgaard
Annette Hovgaard
Grafisk designer & arkitekt

Tel: +45 51 92 49 71
Email: hello@annettehovgaard.com

Projektkoordinator
Kit Vatit Jensen
Email: kit@skabelonloftet.dk 
Tlf: +45 31 31 85 05

Manager & grundlægger
Anette Holmberg
Email: anette@holmberg.dk
Tlf: +45 26 44 19 30

Skabelonloftet
Refshalevej 167F
1432 Copenhagen

Find Skabelonloftet